Zjarri te qendra tregtare: Dyshohet për 3 të zhdukur, mes tyre dhe 17 vjeçari

Të tjera detaje të rënda tronditëse dalin në dritë nga zjarri në qendrën tregtare, ku një godinë që prej mesditës së djeshme është përfshirë nga flakët.

Tashmë dyshohet se ka 3 persona të zhdukur. Përveç shefit të sigurisë, Arjan Sala dyshohet edhe për një 17-vjeçar dhe një tjetër person. Deri më tani policia nuk ka dhënë informacione zyrtare në lidhje me numrin e saktë të personave të zhdukur.

Drejtori i Zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj në një komunikim për mediat tha se forcat zjarrfikëse, kanë arritur të neutralizojnë zjarrin e rënë mbrëmjen e djeshme në magazinë , por ende nuk dihet për të 33-vjeçarin.

Ndërkohë familjarët e miqtë e Arjan Salës, janë mbledhur pranë vendit të ngjarjes ku edhe kanë debatuar me Goxhaj, duke kërkuar që të ndërhyhet në thellësi të magazinës për të gjetur 33-vjeçarin

‘A nuk ka një fadromë të hapin një dritare më të madhe?! Ai thotë është 180 gradë nuk futem brenda! Është komplet faji i zjarrfikëses! Iku vëllai jonë aty brenda! Pronari objektit ka dhënë urdhër, të prishet objekti, ku të duan forcat e zjarrfikëses. Nuk kanë mjete ato!’- u shprehën familjarët e revoltuar.


Shtuar 25.03.2021 13:00