Zjarr në vendgrumbullimin e mbetjeve në Laç, reagon kryetarja e Bashkisë: Ishte i qëllimshëm

Një vendgrumbullim mbetjesh ne qytetin e Laçit është përfshirë nga flakët mesnatën e ditës së djeshme rreth orës 23:30.

Fatmirësisht situata u vendos nën kontroll falë zjarrfikësve të qytetit.

Sipas kryetares së Bashkisë Kurbin, zjarri ka qënë i qëllimshëm pasi ky vend i përdorur për grumbullimin e mbetjeve është i mbyllur prej 1 viti dhe ato dërgohen në landifillin e Bushatit./albeu.com/


Shtuar 23.10.2021 15:57