Zjarr në sipërfaqen pyjore në Spille, rrezikohen automjetet dhe bizneset (FOTO LAJM)

Një sipërfaqe me pisha në Spille është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Bëhet me dije se zjarri rrezikohen edhe disa biznese si dhe dhjetra automjete të cilat shërbejnë për kamping dhe që përdoren për fjetje.

Ndërkohë që për fikjen e zjarrit janë angazhuar banorët e zonës, të cilët po përdorin mjete rrethanore./albeu.com

Shtuar 21.06.2022 18:49