Zjarr në fshatin Cerkovinë në Vlorë, rrezikohet djega e ullinjve dhe pemëve frutore

Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe në fshatin  Cerkovinë të Vlorës.

Si pasojë e flakëve rrezikohen të digjen disa ullinj dhe pemë frutore.

Shërbimet zjarrfikëse po shkojnë drejt vendngjarjes ndërsa banorët po punojnë për shuarjen e flakëve./albeu.com