Zjarr i “frikshëm” në Mirditë, rrezikohen banesat dhe vreshtat pranë

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në Bukmirës në Mirditë.

Abc mëson se nga flakët po rrezikohen banesat dhe shumë vreshta rrushi.

Një zjarr i përmasave të mëdha u raportua më herët në kufirin midis Shqipërisë dhe Greqisë në afërsi të “Piramidës 17” në Kolonjë. Flakët favorizoheshin nga era dhe nga pala greke po ndërhyhet me helikopterë për të bërë të mundur lokalizimin e flakëve./albeu.com