Zbulohen 3 parcela me drogë te Kepi i Rodonit, trafikanët i shpëtojnë policisë

Te Kepi i Rodonit policia ka zbuluar tre parcela të mbjella me lëndë narkotike. Mësohet se kanabisi ishte mbjellë në kodrat buzë detit Adriatik dhe siç shihet nga pamjet disa janë të sapombjella ndërsa të tjera kanë muaj.

200 rrënjët e drogës i  ka zbuluar policia kufitare gjatë parullimit me skaf gjatë bregut të detit.

Trafikantët të cilët i kanë mbjellë u kanë shpëtuar efektivëve të policisë./albeu.com

 

Shtuar 2.06.2021 13:13