Zbulohen 15 predha në Vlorë, dyshohet se janë të Luftës së Dytë Botërore

Në Vlorë, në zonën e Skelës, janë zbuluar 15 presha që dyshohet se i përkasin Luftës së Dytë Botërore.

Ato u zbuluan gjatë punimeve që për investimin që po kryhet në atë zonë.

Forcat xheniere kanë mbertitur nga Tirana dhe pritet ti largojnë nga zona./albeu.com


Shtuar 15.09.2021 13:18

Tags: ,