Vuçiç: Ushtria e Kosovës është shumë e dobët përballë tonës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka rreaguar në lidhje me qëndrimin e sotëm të ish-komandantit të Forcave Aleate të NATO-s për Evropë, gjeneralit amerikan Ëesley Clark, në bazën e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Prishtinë.

Vuçiç tja se Kosova ka vetëm burime njerëzore, asgjë më shumë. Më tej ai u shpreh se, ushtria e Kosovës është shumë e dobët përballë asaj serbe.

“Ata kanë pushtet faktik në terren dhe po i ngacmojnë serbët, por nëse më thoni që ata do të bëjnë një ushtri të fortë, ajo është aq e dobët në raport me ne. Ata kanë burime njerëzore dhe asgjë më shumë”, ka thënë Vuçiç./albeu.com


Shtuar 7.07.2021 12:42