Vuçiç reagon pas takimit me Ramën dhe Zaev: Minishengen një hap drejt së ardhmes

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas takimit që ka pasur me kreyminstin Edi Rama dhe Zoran Zaev. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Vuçiç e ka cilësuar mini-shengen si të ardhmen për vendet e Ballkanit Perëndimor.

“Ky është një hap i madh drejt së ardhmes! Bashkëpunimi politik dhe mes njerëzve sjell stabilitet dhe shumë gjëra të rëndësishme për të ardhmen e rajonit.

Ne kemi plane të përbashkëta për agjendën e gjelbër, ide se si të përdorim industrializimin e vendeve tona dhe të tërheqim më shumë investitorë, së bashku me një treg unik të punës. Gjëra të mëdha dhe të rëndësishme për të gjithë ne! E gjitha do të forcojë kombet, ekonomitë tona dhe kështu do të sigurojë një standard më të mirë jetese për njerëzit tanë”, shkruan Vuçiç.


Shtuar 28.07.2021 22:48