Vuçiç: Duam të anëtarësohemi në BE, por pa prishur marrëdhëniet me Rusinë dhe Kinën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është shprehur se aspiron anëtarësimin në Bashkimin Europian, por shton se nuk do të prishë marrëdhëniet me Rusinë dhe Kinën.

Kujtojmë se Serbie, historikisht, ka pasur marrëdhënie të mirë më Rusinë, ndërsa është në negociata për anëtarësimin në BE./albeu.com


Shtuar 6.09.2021 16:41