“Vrau vajzën se donte të bënte s*ks”, Babai i të dashurit: Nënë e keqe, nuk i ndërronte as pelenat (VIDEO)

Nëna që vrau vajzën e saj trevjeçare ishte një “nënë e keqe” që përdorte partnerin e saj vetëm për seks, ka pohuar babai i të dashurit të saj.

Nicola Priest, 23 vjeç, u burgos për 15 vjet për vrasje, pasi vajza e saj Kaylee-Jayde Priest u gjet e vdekur me lëndime në gjoks dhe bark gushtin e kaluar.

Callum Redfern, ish-i dashuri 22-vjeçar i Priftit, u dënua gjithashtu me 14 vjet burg për vdekjen e fëmijës. Duke folur për mediat angleze babai i Redfern, Andrew Redfern, që atëherë e ka quajtur Nivolan një “nënë të keqe”, duke pretenduar se djali i tij ishte kapur nga ajo.

Redfern, 42 vjeç, tha: “Nikki është një nënë e keqe, ajo nuk meriton fëmijë. Ajo qëndronte në shtëpi, duke pirë duhan dhe pelenat e Kaylee duheshin ndryshuar. Ai shtoi se djali i tij Callum, i cili u përshkrua në gjykatë si një “një mashtrues dinak, mashtrues, dinak” me një “temperament të zjarrtë”, “u kap në të”. Ai ishte atje vetëm që të mund të bënte seks në fund të ditës.

Prifti i burgosur në Gjykatën e Kurorës në Birmingham, gjykatësi i dënimit përshkroi sesi plagët e Kaylee ishin shkaktuar në një sulm “të egër”. Ekspertët i krahasojnë plagët e saj me ato të një fëmije të goditur nga një makinë me 40 kilometra në orë, ose nga rënia e tre kateve në një dysheme prej betoni.


Shtuar 7.08.2021 18:46