“Vrasje, trafik droge e mashtrime”, policia britanike publikon fotot e 14 personave në kërkim, mes tyre 3 shqiptarë

Policia britanike është në kërkim të 14 personave me raporte kriminale. Ata akuzohen për një sërë krimesh të ndryshme nga vrasjet brutale deri te trafiku i drogës dhe arratisja nga burgu. Mes personave në kërkim ka edhe shqiptarë, sipas medieve britanike.

Bëhet fjalë për Klevis Xhelaj. Oficerët e policisë në Sheffield kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur gjetjen e tij.

Klevis Xhelaj

Mediat britanike e përshkruajnë Xhelaj me një trup mestar, me flokë kafe të errët dhe tatuazhe në gjoks.

Oficerët kanë kryer hetime të gjera, duke përfshirë punën me forca dhe agjenci të tjera në të gjithë vendin dhe tani po kërkojnë ndihmën e publikut për ta gjetur atë.

Gjithashtu në kërkim janë vëllezërit Eljaso dhe Mateo Cela.

Eljaso Cela
Mateo Cela

Vëllerëzit Cela janë në kërkim për vrasjen e Armend Xhikës. Armend u godit me thikë në Sheffield më 13 maj 2021.

Armend, 22 vjeç, u dërgua në spital, por fatkeqësisht vdiq më vonë. Kryeinspektori i detektivit Simon Palmer, oficer i lartë hetues për këtë hetim për vrasje, tha: “Tre persona janë akuzuar në lidhje me vdekjen e Armend Xhikës dhe procedimet ligjore janë në vazhdim.”

“Tani jemi shumë të etur të dëgjojmë nga kushdo që ka informacion mbi vendndodhjen e vëllezërve Çela. Eljaso besohet se përdor gjithashtu pseudonimin Illiazy dhe është e mundur që vëllai i tij Mateo gjithashtu mund të përdorë një pseudonim.”

“Imazhet që po ndajmë me ju sot janë më të fundit që kemi në dispozicion dhe besohet se janë marrë rreth vitit 2021. Të dy vëllezërit kanë qenë të njohur që frekuentojnë zonat Sheffield dhe Rotherham, por ne e kuptojmë se ato janë shumë kalimtare dhe mund të kanë udhëtuar diku tjetër në MB.”

Kushdo që sheh njërën prej tyre, kërkohet të telefonojë menjëherë 999./Albeu.com/