Vrasja në Pejë/ Çifti prindër të tre fëmijëve, detaje nga ngjarja e rëndë

Edmond Lajçi, është arrestuar nga policia e Kosovës, pasi dyshohet se ka vrarë bashkëshorten e tij me armë zjarri.

Sipas informacioneve të deritanishme, ngjarja ka ndodhur në banesën e çiftit, në rrugën “Bill Clinton” në Pejë.

Gjithashtu, mësohet se Gjyljeta Ukella, ishte prej 20 vitesh punonjëse në drejtorinë e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në komunën e Pejës.

Kryeprokurori i Pejës, Agim Kurmehaj, ka thënë për mediat në Kosovë, se çifti kanë tre fëmijë dhe se rasti është në hetim për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje të rëndë, që tronditi mëngjesin e sotëm Kosovën.

Në vetëm pak ditë, në Kosovë janë vrarë dy gra nga bashkëshorti dhe ish-bashkëshorti.

Më 12 prill, u vra 21-vjeçarja Erona Cokli, brenda zyrës së qendrës për Punë Sociale në Ferizaj, nga ish- bashkëshorti i saj Valon Aliu.


Shtuar 16.04.2024 11:02