Vjosa Osmani takohet me presidenten maqedonase, flasin për raportet mes dy shteteve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, është takuar me homologen e saj maqedonase, Gordana Siljanovska-Davkova, në prag të Samitit të vendeve të Evropës Juglindore.

Osmani tha se mme Siljanovska-Davkovan, folën për raportet mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut dhe thellimin e bashkëpunimit.

“Edhe një herë, Presidentes ia urova marrjen e detyrës, gjersa diskutuam edhe për raportet bilaterale Kosovë-Maqedoni e Veriut, si dhe për thellimin e bashkëpunimit në dobi të qytetarëve të të dy shteteve tona”, shkroi Osmani, transmeton Klankosova.tv.

Ky është takimi i parë i një lideri të shtetit të Kosovës, me presidenten e sapozgjedhur të Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska-Davkovan.


Shtuar 13.06.2024 15:56