Vizituan në të njëjtën kohë Vlorën, reagon Basha

Ish-kreu i partisë demokratike, Lulzim Basha ka qenë prezent ditën e sotme në qytetin e Vlorës.

Basha në këto momente po zhvillon një takim me strukturat e partisë në një prej kafeve të zonës. Në intervistën për media refuzon të bëjë deklaratë politike kur u pyet në lidhje me referendumin demokrat ditën e nesërme.

Teksa rreth pyetjes se përse ka zgjedhur pikërisht sot të jetë në Vlorë njësoj me kryeministrin Rama, Basha i përgjigjet se nuk e dinte se ishte prezent dhe kryeministri.

Në këtë takim demokrati Basha erdhi i vetëm i pa shoqëruar nga deputetët demokratë apo qytetarët e Vlorës./albeu.com