Vizitoi Kievin, mesazhi që shkroi Rama për popullin ukrainas dhe Zelensky

Gjatë vizitës kryeministrit Edi Rama së bashku me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazovic në Ukrainë, Rama ka lënë edhe një shënim për Presidentin Vladimir Zelensky dhe për popullin ukrainas.

“Shpresoj që bota ta ndaloj këtë luftë, dhe shpresoj që Ukraina të mund të dalë e rilindur prej saj” ka shkruar Rama./albeu.com


Shtuar 15.06.2022 13:42