Vishuni trashë, acari “pushton” Shqipërinë, ja cilat janë ditët më të ftohta të javës së ardhshme

Në 24 orët e fundit Shqipëria është përfishirë nga temeratua mjaft të ulta, të cilat pritet të vijojnë edhe përgjatë javës së ardshme.

Gjatë ditës së hënë dhe të martë parashikohet që temperaturat në vlerën minimale të arrijnë disa gradë nën zero.

Ndërkohë duke filluar nga dita e mërkurë dhe në vazhdim do të kemi një rritje të lehtë të tyre.

Mëngjesi dhe mbrëmja parashikohet që temperaturat të zbresin deri në -8 gradë celcius në zonat malore, dhe në -5 në zonat e ulta. /AlbEu.com/


Shtuar 5.02.2023 11:33