Vijojnë zjarret në Prrenjas, digjet 1 hektar sipërfaqe me pyje

Prej dy ditësh vijojnë të digjen pyet në Prrenjas.

Në këtë bashki zjarret janë aktive në malin e Qukës në vendin e quajtur “Liqeni i Kuq”

Deri më tani raportohet të jenë djegur 1 hektar pyjes, ndëra flakët vijojnë të përparojnë dhe janë të favorizuara nga moti i nxehtë./albeu.com


Shtuar 2.08.2021 17:20