Vijojnë zhdukjet, 50-vjeçari në Dibër “humb gjurmët”! Ku u pa për herë të fundit

Një 50-vjeçar raportohet se ka humbur kontaktet me familjarët në Dibër.

Kanë qenë banorët e fshatit Fushë-Alie që kanë kërkuar fillimisht ndihmën e policisë.

Sipas dëshmive të baorëve, ai dyshohet të jetë parë për herë të fundit pranë Drinit të Zi.

Njoftimi i policisë:

Dibër/informacion paraprak

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, rreth orës 19.00,  janë njoftuar nga disa banorë të fshatit Fushë-Alie, ku kërkonin ndihmën e policisë pasi shtetasi T. Xh., rreth 50 vjeç, prej orëve të mbasdites ka humbur kontaktet dhe nuk është kthyer në banesë.

Nga deklarimet paraprake të disa prej banorëve, rezulton se e kanë parë  shtetasin T. Xh., në vendin e quajtur ‘Rrethas’, buzë lumit Drini i Zi, dyshohet duke peshkuar dhe më pas nuk kanë parë më.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër dhe forcat ‘Shqiponja’, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes.

Aktualisht kërkimet janë ndërprerë për shkak të errësirës dhe do të rifillojnë përsëri në orët e para të mëngjesit.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./albeu.com/