Vidhte sende në varrezat e qytetit, policia arreston 45-vjeçarin në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 45-vjeçar, i cili vidhte sende të ndryshme në varrezat e qytetit.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim P. S., 45 vjeç, banues në Gjirokastër.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim policor pasi dyshohet se në datën 31.05.2022, ka vjedhur sende të ndryshme në varrezat e qytetit të Gjirokastrës.

Materialet në ngarkim të shtetasit P. S. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja”./albeu.com


Shtuar 2.06.2022 09:49