Video tronditëse nga Turqia pas lëkundjeve të reja, momenti kur njerëzit vrapojnë për të shpëtuar

Turqia është lëkundur tjetër mbrëmjen e sotme, me një goditje të trefishtë prej 6.4, 5.8 dhe 5.2 ballë.

Sipas BBC, për shkak të lëkundjeve të reja, ndërtesat të tjera janë shembur, ndërsa raportohet edhe për të bllokuar.

Njerëz të tmerruar, siç shihet në video, vrapojnë për të shpëtuar.

https://youtu.be/XFrvi1sQGVs

Epiqendra e tërmetit ishte në Defne , sipas agjencisë turke të fatkeqësive AFAD.

Epiqendra e tërmetit ishte 14 km në juglindje të Antakias në Turqi  dhe 70 km në veri të Latakisë në Siri.

Thellësia fokale e tërmetit është 10 km.

Dëshmitarët okularë i thanë Reuters se dëme u raportuan në ndërtesa në Antakya dhe të tjera se lëkundjet u ndjenë në Siri, Egjipt dhe Liban./albeu.com