VIDEO/ “Ndal policia”, aksion si nëpër filma momenti i kapjes së trafikantëve në Vlorë

Aksioni i policisë në Vlorë ku u sekuestruan 500 kg kanabis të cilat ishin bërë gati për tu nisur për në Turqi dhe u arrestuan 7 persona, ngjan sin ë filamt aksion.

Teksa dëgjohet thirrja “Ndal Policia” vijon aksioni për ndjekjen e narkotrafikantëve, të cilët apen dhe më pas vihen në pranga.

Njoftimi i policisë:

Idriz Meminaj, 39 vjeç, banues në fshatin Trevllazër;

Romir Meminaj, 49 vjeç, banues në fshatin Trevllazër;

Emanuel Meminaj, 22 vjeç, banues në fshatin Trevllazër;

Nertin Gjoni, 39 vjeç, banues në fshatin Babicë;

Xhuljano Gjoni, 30 vjeç, banues në fshatin Babicë.

Në vijim të operacionit u ndaluan shtetasit:

Laurent Likaj, 37 vjeç, banues në Vlorë;

Altin Meçi, 50 vjeç, banues në Patos.

Gjithashtu u shpallën në kërkim dhe disa shtetas të tjerë, banues në Vlorë dhe në Tiranë, gjenealitetet e të cilëve nuk bëhen me dije, për arsye hetimore.


Shtuar 12.12.2023 10:51