Vëllezërit vranë fqinjin në Dibër, zbulohet emri i viktimës dhe autorëve

Xhetan Koneshi është emri i viktimës në Dibër.

Ai ëshë vrarë nga dy vëllezër, njëri prej të cilëve ëhstë arrestuar ndërsa tjetri është shpallur në kërkim.

Ndërkohë që autorët janë Muhamet Mera 30-vjeç dhe Altin Mera 42-vjeç.

Policia ka arritur të arrestojë 30-vjeçarin ndërsa është vënë në kërkim të vëllait të tij. Policia njoftoi se dy vëllezërit pas një sherri me 50-vjeçarin e kanë qëlluar atë me automatik. Ai është dërguar në spital por nuk ka mundur të mbijetojë.


Shtuar 13.04.2021 12:51

Tags: ,