Vëlla e motër dhunojnë familjarët e tyre për çështje toke në Klos

Një tjetër ngjarje ka ndodhur sot në Klos, konkretisht në fshatin Bërshi.

Motër e vëlla janë zënë me grushte për pronësinë e një toke me familjarët e tyre.  Pas konfliktit mes tyre ka ndërhyrë policia dhe ka arrestuar N. D., 45 vjeç dhe S. S., 49 vjeçe (motër e vëlla).

Njoftimi i policisë:

Klos/Mat

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti  mes dy familjeve, për motive pronësie.

Ushtruan dhunë fizike gjatë konfliktit, arrestohen në flagrancë 2 shtetas (motër e vëlla)

Shërbimet e Postës së Policisë Klos,  pas njoftimit të marrë së në fshatin Bërshi, kishte një konflikt të ashpër për motive pronësie  mes dy familjeve, dhe se gjatë konfliktit po ushtrohej dhunë fizike,  menjëherë kanë shkuar  në vendngjarje.

Falë reagimit dhe ndërhyrjes në kohë të shërbimeve të policisë, u bë i mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit dhe arrestimi  në flagrancë i shtetasve :

N. D., 45 vjeç dhe S. S., 49 vjeçe (motër e vëlla), banues në fshatin Bërshi, bashkia Klos.

Shtetasi N. D, e shtetasja S. S, janë  konfliktuar për motive pronësie dhë më pas kanë goditur dhe ushtruar dhunë fizike ndaj familjarëve të tyre shtetasve H.D, dhe Xh.D, të cilët kanë marrë dëmtime të lehta.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë  pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për veprën penale “Dhunë në familje”.


Shtuar 26.07.2021 11:35