Vdekja e mbretëreshës, Papa Françesku: Thellësisht i trishtuar

Papa Françesku ka raguar për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II. Ai thotë se është thellësisht i trishtuar dhe gjithashtu e nderoi për  “shërbimin e saj të pakursyer për të mirën e Britanisë dhe Komonuelthit”.

Madhëria e saj u takua me Papa Françeskun në Vatikan në prill të vitit 2014.

Mbretëresha takoi pesë papë gjatë mbretërimit të saj të gjatë./albeu.com

Shtuar 8.09.2022 21:35