Uragani “Ida” godet SHBA-të, erërat mbi 240 km/h shpejtësi! Vendi në panik (VIDEO)

Uragani Ida ka goditur Shtetet e Bashkuara ku ka regjistruar edhe pasojat e para.

Si pasojë e uraganit është rritur niveli i bregdetit të Luizanës dhe si pasojë po shkaktohen dëme të konsiderueshme materiale.

Erërat e forta gjithashtu kanë shkaktuar dëme në disa qytete. Deri më tani nuk bëhet fjalë për jetë të humbura por vetëm dëme materiale./albeu.com


Shtuar 29.08.2021 22:29

Tags: ,