Ukraina akuza Rusisë: Keni rrëmbyer të paktën 2,389 fëmijë në Donbas

Teksa konflikti në Ukrainë është përshkallëzuar çdo ditë e më shumë, numri i viktimave dhe personave të rrëmbyer vijon të rritet.

Ukraina ka akuzuar Rusinë se ka rrëmbyer mijëra fëmijë nga rajoni i pushtuar i Donbasit. Sipas ministrisë së Jashtme të Ukrainës, të paktën 2,389 fëmijë janë depërtuar ilegalisht në Rusi.

Kujtojmë që Mariupoli është në katastrofën më të madhe humanitare të parë ndonjëherë./albeu.com/