U vetëvra bashkë me gruan, flasin fqinjët e aktorit shqiptar: Sot kishte ditëlindjen, iu ankua nënës së tij, ja vendi ku ndodhi krimi (VIDEO)

Aktori Florind Belliu dhe bashkëshortja e tij Ornela Belliu të cilët jetonin në Njy Jork, u hodhën mëngjes e djeshme nga kati i gjashtë i duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Sipas mediave amerikane dëshmitarët në vendngjarje dëshmojnë viktimat ishin një “çift i qetë” që shiheshin shpesh duke shëtitur.
“Është e trishtueshme…po mendoj për fëmijët e tyre”, tha një dëshmitar.

Punëtori i ndërtimit, Frank Mussumeci, tha se një koleg i tij ishte duke pirë kafe pranë portës së rrugës kur ai dëgjoi një bum, si një copë e madhe çeliku…që u përplas në tokë. Pastaj dëgjoi një fëmijë duke bërtitur, Mama, Mama. Ai shikoi mbi portë dhe pa dy trupa atje.

Çifti dhe dy djemtë e tyre të vegjël u vendosën në ndërtesë tre muaj më parë, tha fqinji i tyre.
“Është e frikshme. Trupat janë ende aty”, vuri në dukje fqinji.

Bashkëshortja e mirëmbajtësit të ndërtesës, Shadie Perkaj, tha se dëgjoi një zhurmë të fortë dhe më pas erdhi policia.

“Mendova se mbase po ziheshin lart dhe ndoshta djali që po pastronte plehrat thirri policinë, pas pesë minutash erdhi policia”, tha Perkaj, duke shtuar se çifti ishte “shqiptar si ne. I kam parë gjithmonë duke blerë gjëra për shtëpinë, si çdo ditë së bashku, me dy fëmijë. Nuk e kuptuam se kishte diçka që nuk shkonte.”

Pas reflektimit, Perkaj tha se burri ishte shpesh i zemëruar, ndërsa gruaja dukej “e qetë”.

Ajo beson se çifti ishte i martuar për gjashtë vjet.
“Sot kishte ditëlindjen, më tha nëna e tij. Ai sapo foli me mamanë e tij në mëngjes”, tha Perkaj, duke shtuar se ishte ankuar se nuk mund të hapte dritaret e banesës së tij.

Punëtori i ndërtimit Harold Johnson tha se ai u takua me çiftin rreth orës 22:30 të premten dhe pyeti nëse gjithçka ishte në rregull./albeu.com


Shtuar 7.08.2022 08:21