U krijuan për filmin “Diktatori”, makina më e blinduar që mund ta blini në Letoni (FOTO LAJM)

Kompania letoneze e tankeve Dartz Motors ka prezantuar makinën e saj më të re të blinduar të quajtur Prombron SUV.

E krijuar që t’iu mbijetojë sulmeve me armë të rënda dhe shpërthimeve edicioni i limituar Prombron nis nga 750 mijë euro, ndërkohë që nëse doni versionin e artë, çmimi mund të arrijë deri 1.05 milionë euro.

Ajo që është e çuditshme është se emri i plotë i makinës është “Dartz Motorz Prombron The Dictator Aladeen Edition MMXXII”.

Dhe krijimi lidhet me filmin e famshëm satirik, “Diktatori” të aktorit Sasha Baron Cohen. Dartz ndërtoi 3 makina posaçërisht për personazhin e Gjeneralit Aladeen, liderin e republikës së Wadiya./a2cnn


Shtuar 12.10.2022 11:44