Trump shet hotelin në Washington me çmimin marramendës

Organizata Trump thuhet se ka arritur një marrëveshje për të shitur hotelin e saj të çmuar në Uashington për 375 milionë dollarë.

Sipas shitjes së planifikuar, Trump International do të riemërtohet Waldorf Astoria dhe do të menaxhohet nga grupi Hilton, sipas raporteve.

Muajin e kaluar, një hetim i Kongresit Amerikan zbuloi se hoteli humbi më shumë se 70 milionë dollarë gjatë presidencës së Donald Trump.

Kompania e ish-presidentit amerikan hapi hotelin për publikun në shtator 2016.

Marrëveshja me firmën e investimeve me bazë në Miami CGI Merchant Group pritet të finalizohet në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm, thanë burimet për The Wall Street Journal dhe Bloomberg.

Ndërtesa 120-vjeçare qëndron më pak se një milje larg Shtëpisë së Bardhë në Pennsylvania Avenue./albeu.com


Shtuar 15.11.2021 08:58