Tronditëse, djali shkon për të festuar ditëlindjen me prindërit, babai e vret (VIDEO)

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një 52-vjeçar, pas një debati me djalin e tij 22-vjeç, e ka qëlluar këtë të fundit për vdekje  më 3 nëntor.

Një kamera sigurie, ka regjistruar momentin kur burri merr në telefon gruan dhe i jep lajmin e rëndë.

“Ai nuk merr frymë. Ai ka vdekur”, dëgjohet 52-vjeçari duke i thënë gruas së tij, disa momente pasi qëlloi për vdekje djalin e tij.

Përplasjet mes tyre kishin nisur gjatë rrugës, e më pas situata ka agravuar në shtëpi.

Në një moment, babai është parë duke u përkulur në tokë dhe duke mbuluar fytyrën me dorë.

Pas telefonatës me gruan, ai ka lajmëruar edhe autoritetet, ku u ka treguar se ka vrarë djalin e tij.

Kur oficerët arritën në shtëpi, ata gjetën 22-vjeçarin, një student i Universitetit Ndërkombëtar të Floridës, në një pellg gj*ku në dysheme dhe konfirmuan se ai kishte vdekur.

I riu kishte ardhur nga Universiteti për të festuar ditëlindjen me familjen.

Babai u arrestua. Ende është e paqartë saktësisht se si mosmarrëveshja baba-bir, u përshkallëzua në vrasje.

Babai po mbahet pa garanci deri në daljen e tij të radhës në gjykatë, e cila është caktuar për 11 mars.


Shtuar 28.02.2024 11:13