Trafikonte drogë, në pranga shqiptari në Greqi

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar në Volos të Greqisë, pasi është kapur me 7 kg kanabis dhe 3800 euro cash në banesë.

Gjatë kontrollit fizik në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi tetë pako me kanabis të papërpunuar me peshë 6.718 gr kanabis dhe 3830 euro cash, të ardhura nga shitja e drogës.

Mediet greke bëjnë me dije se shqiptari ka rënë në prangat e policisë mbrëmjen e e së shtunës pas një operacioni disa ditor, pasi policia kishte marrë informacion për aktivitetin e tij kriminal./albeu.com/


Shtuar 29.05.2023 13:38