“Toyota” përfundon brenda dyqanit APPLE, ndërron jetë një person, plagosen 16 të tjerë në SHBA

Një burrë vdiq dhe 16 persona u plagosën pasi një makinë doli nga rruga duke u futur kështu në një dyqan Apple në Hingham, Massachusetts, të hënën në mëngjes, tha Prokurori i Qarkut të Plymouth.

Toyota 4Runner 2019 duke u përplasur me xhamin, i cili goditi shumë njerëz, tha Prokurori i Qarkut Tim Cruz në një konferencë shtypi.

Nga ky aksident mbeti i vdekur një person ndërsa 16 të tjerë janë të lënduar në spital.

Cruz tha se hetuesit po shqyrtojnë “çdo rrugë” e cila çon në shkaqet e aksidentit.

Kevin Bradley, 65 vjeç, nga New Jersey, u identifikua si njeriu i vrarë

Ndërsa njoftohet se shoferi është ndodhet në komisariat duke mos dhënë detaje./albeu.com

 

Shtuar 21.11.2022 23:34