Tjetër aksident në Shqipëri! Makina përmbyset në urën 158 metra të lartë, një e plagosur

Një jetër aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugët e Shqipërisë.

Pas atij në Tiranë dhe Durrës ku hukbën jetën dy persona, një tjetër aksident ka ndodhur në rrugën e Arbrit, ku një makinë ëhstë përmbysur në urën 158 metra të lartë.

Aksidenti ka ndodhur në dalje të tunelit numër 3 të rrugës së Arbrit në fshatin Shkallë të Xibrit.

Mjeti është përmbysur mbi “Urën e Fshatit” 158 metra e lartë, pjesë e rrugës së Arbrit.

Mësohet se në automjet ndodheshin dy të rinj, burrë e grua, teksa kjo e fundit është transportuar për ndihmë mjekësore në spital.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen r shkaqeve të aksidentit.

Paraprakisht dyshohet se shkak mund të jetë bërë zhavori që ka hyrë në tunelin e pjerrët si pasojë e ujërave të shiut.


Shtuar 8.11.2023 19:23