Tifozët e zhgënjyer me Ronaldon, Juve tani bën matematikën

Tifozët  e Juventusit janë të zhgënjyer me Ronaldon pasi ky i fundit hodhi në fushë fanellën.

Klubi i Juventusit është  i gatshëm të heqë dorë  nga portugezi  në verë, shkruan Albeu.com.

Janë nëntë ndeshje deri në fund të Serie A dhe e ardhmja e tij është ende një enigmë: a do të qëndrojë ai ende në Juve, duke nderuar edhe vitin e fundit të kontratës së tij, apo do të jetë një lamtumirë e hershme?

Përgjigja nuk është ende ndërsa fansat në  rrjetet sociale  kanë shpërhyer me komente, duke përfshirë adhuruesit e CR7, të cilët besojnë se ka ardhur koha të ndahen.

Episodi, në të vërtetë, është një “jo rastësi”, sepse imazhet dhe dëshmitarët e drejtpërdrejtë e bënë të qartë se uniforma ishte menduar për një nga fëmijët në periferi që e kishte kërkuar atë, por ishte e mjaftueshme për të rindezur debatin.

Drejtuesit e Juventusit u dogjën dukshëm me skudeton e  humbur dhe dështimin me Porton,

Shumë e qortojnë atë për të menduar më shumë për veten dhe qëllimet personale (i fundit, në rend kronologjik, shënuesi më i mirë) sesa për interesat dhe sukseset e ekipit.

Ndërkohë, Ronaldo u shfaq përsëri i buzëqeshur në mediat sociale të hënën jashtë, pas acarimit të dukshëm të dielën. CR7 përqafoi me kënaqësi partneren e tij Georgina pas stërvitjes në palestrën e shtëpisë.

Energji e pastër për të larguar zemërimin për qëllimet e dështuara, pakënaqësinë me qëndrimin e ekipit pavarësisht epërsisë numerike, qortimet ndaj shokëve të skuadrës, zemërimin e treguar nga largimi nga fusha dhe pasigurinë për të ardhmen. Me një sfidë më shumë, për të fituar përsëri në mënyrën e tij. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 13.04.2021 20:55