Tifozët përplasen me policët në Argjentinë, një i vdekur dhe dhjetëra të plagosur (VIDEO)

Një tragjedi kla ndodhur në Argjentinë, ku humbi jetën një tifoz gjatë një ndeshje të Kupës Kombëtare.

Në San Luis, gjatë Independiente Ridavivia-Velez Sarsfield, shpërtheu një përleshje e vërtetë mes tifozëve të Independiente, shumë prej tyre pa bileta, dhe policisë.

Sipas dëshmitarëve të pranishëm, raporton ‘Olé’, tifozi që humbi jetën në fillim refuzoi t’i nënshtrohej një kontrolli dhe më pas pati një atak në zemër, nga i cili nuk do të shpëtonte kurrë. Gjithashtu, raportohet se në përleshjet janë plagosur edhe 22 policë.