Tërmeti u mori jetën më shumë se 300 personave, Meta: Lutjet tona sot për popullin e Haitit

Presidenti Ilir Meta ka shprehur solidaritet për popullin e Haitit që u lëkund dje nga një tërmet me magnitudë 7.1, duke iu marrë jetëm më shumë se 300 persove dhe duke lënë të plagosur më shumë se 1,800 njerëz.

“Lutjet tona sot për popullin e Haitit!

Trishtuese humbjet e jetëve, lëndimet dhe shkatërrimet nga tërmeti katastrofik.

Solidariteti ndërkombëtar, i domosdoshëm për tejkalimin e pasojave tragjike dhe rimëkëmbjen!”, shkruan Meta./albeu.com


Shtuar 15.08.2021 13:35