Tentoi të kalonte me dokumente false 2 afganët në Durrës, prangoset i riu banues në Suedi

Një i ri banues në Suedi ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit ditën e sotme pasi dyshohet për trafik emigrantësh.

I riu ishte i moshës 25 vjeçare dhe dyshohet se kishte tentuar të kalonte me dokumenta false në kufij dy shtetas afganë.

“Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve arrestuan në flagrancë për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, shtetasin R. A., 25 vjeç, banues në Suedi, pasi në PKK Port Durrës, ka tentuar të ndihmojë që të kalojnë kufirin në mënyrë të kundërligjshme, me dokumente të dyshuara të falsifikuara, shtetasit A. B. dhe B. B., banues në Kabul, të cilët u proceduan penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, njoftoi Policia./albeu.com/


Shtuar 5.11.2021 13:58