Tentoi të kalonte drogë në kufi, arrestohet italiani në Kakavijë

Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas italian, të cilit, gjatë kontrollit të ushtruar në automjet,  nga shërbimet e  Policisë Kufitare, u gjetën disa doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë.

Njoftimi i policisë:

Kakavije.

Arrestohet në flagrancë një shtetas italian.

Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavije, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar dhe në analizën e riskut, në dalje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë automjetin Camper “Fiat” që drejtohej  shtetasi italian D. G., 26 vjeç, banues në Siçili.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet,  nga shërbimet e  Policisë Kufitare, u gjetën disa doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda narkotike, automjeti dhe 1 aparat celular.

Në përfundim të veprimeve të kryera nga specialistët për Hetimin  e Narkotikëve në DVP Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. G., 26 vjeç, banues në Siçili.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”./albeu.com


Shtuar 19.09.2021 10:21