Të shtëna me armë në një shkollë në Miçigan, 3 të vrarë dhe 6 të plagosur

3 persona janë vrarë dhe të paktën 6 persona u plagosën në një shkollë të mesme në Miçigan, pasi një person i armatosur hapi zjarr në periferi në veri të Detroitit.

Zyra e Sherifit të Qarkut Auckland njoftoi se autori i dyshuar është arrestuar dhe armë i është sekuestruar.

Zyra e Sherifit nuk sqaroi nëse të plagosurit ishin nxënës.

Shkolla është mbyllur, ndërsa policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton./albeu.com