Të dënuar më parë për vrasje dhe prostitucion, kush janë dy personat që u ekzekutuan me armë në Elbasan

Mbrëmjen e sotme Elbasani u trondit nga një ngjarje e rëndë. Persona të maskuar kanë qëlluar me armë zjarri dy persona, të cilët kanë humbur jetën.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një karburanti në hyrje të Elbasanit.

Viktima kanë mbetur; Adrian Çollaku (Subashi) dhe Lulzim Bitri.

Këta dy emra nuk janë të panjohur për drejtësinë.

Ardian Çollaku, 50 vjeç, i dënuar me burg me 23 vite e dy muaj për për veprat penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “Prodhimit dhe mbajtjes pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”  në Itali. Ai gjithashtu ka qenë edhe subjekt i OFL  ku vitin e kaluar së bashku me 3 persona të tjerë u është kërkuar deklarimi i pasurisë.

Ndërkohë Lulzim Bitri, 43-vjeç, nga Elbasani po ashtu është një person me precedent të mëparshëm penal, pasi akuzohet për vrasjen e një personi në Tetovë të Maqedonisë së veriut në 2018. Vrasja ndodhi pas përplasjes mes dy grupeve kriminale./albeu.com