Sulmi në Uzinën e Gramshit, reagon Yuri Kim

Ditën e djeshme një ngjarje ka ndodhur në Gramsh, ku Uzina e armëve është sulmuar nga 3 rusë.

Këta të fundit supozohet që të jenë bogger dhe kishin shkuar vetëm për të bërë fotografi.

Për këtë ka reaguar edhe ambasadorja amerikane në Shqipëri, e cila është shprehur se do t’i qëndrojë pranë drejtësisë si dhe është shprehur se autoritetet po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e vërtetë të ngjarjes.

Reagimi i Yuri Kim

Unë fola me ministrin e mbrojtes Niko Peleshidhe  Shefi i Mbrojtjes Gjeneral Kingji për tju uruar shërim të shpejtë 2 ushtarëve të plagosur mbrëmë duke mbrojtur objektin ushtarak . Ne qëndrojmë me aleatin tonë pasi autoritetet hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të mbajtur përgjegjës përgjegjësit.


Shtuar 21.08.2022 11:16