Sulmi ndaj avokatit të Berishës/ Çoi djalin në kopsht, si e “zunë mat” tre autorët, policia sekuestron kamerat e sigurisë në zonë

Janë zbardhur detaje të reja, në lidhje me sulmin e ndodhur ndaj avokatit të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Raportohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut, aty ku avokati ka shtëpinë.

Tre autorët, të cilët ende nuk janë identifikuar i kanë zënë pritë Mëngjesit pranë një kopshti, ku avokati kishte dërguar të birin dhe e kanë goditur me grushte e sende të forta në fytyrë dhe trup.

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë në zonë, për të bërë të mundur identifikimin e autorëve.