Si reagon secila shenjë e Horoskopit kur është afër një lidhje dashurie

Pyes veten nëse personi për të cilin kujdeseni ndihet njësoj për ju? Dëshironi të dini nëse flirti në ajër ekziston vërtet apo është thjesht një pjellë e imagjinatës suaj?

Ka dy mënyra për të zbuluar. Njëra është të pyesni personin drejtpërdrejt dhe tjetra është të shikoni yjet. Jo i qiellit, por i tabelës astrologjike. Nëse dëshironi të dini se si reagon secila shenjë kur jeni afër dërrmimit të saj, lexoni më poshtë.

Dashi

Si një nga shenjat më dinamike, qasja e tyre ndaj temës së “dashurisë” nuk është ndryshe. Me Merkurin si sundimtar, Dashi do të shprehë drejtpërdrejt ndjenjat e tyre. Ata nuk ngurrojnë të thonë atë që ndjejnë dhe të “ndjekin” personin që u intereson, ndaj mos i merrni negativisht ngacmimet që mund t’ju ​​bëjnë. Ata thjesht tregojnë interes.

Demi

Ndërsa demat i afrohen dashurisë së tyre, ata kërkojnë një lidhje kuptimplote. Ata shpesh bëjnë pyetje me përmbajtje të thellë, në përpjekje për të ngritur nivelin e diskutimit. Si shenjë e tokës ai i pëlqen edhe kontaktet fizike, por do të jetë mjaft i kujdesshëm në afrimin e tyre. Prisni prekje të vogla në shpatulla ose lëkundje të lehta.

Binjake

Ata janë krijesa të sjellshme dhe do të vlerësojnë përpjekjet që bëni për të kuptuar mesazhet e paqarta që dërgojnë. Atyre u pëlqen të flasin në dashurinë e tyre, megjithëse më vonë do ta ngatërrojnë atë me sjelljen e tyre paksa indiferente. Dushi skocez të cilit i nënshtrohet personi për të cilin janë të interesuar mund të jetë i bezdisshëm, por nëse jeni të gatshëm ta ndiqni do të kuptoni se kjo është mënyra për të treguar interesin e tyre.

Gaforrja

Natyra e ndjeshme Gaforret do të bëhen emocionalë deri në neveri kur një person ngjall interesin e tyre erotik. Megjithatë, ata nuk do të tregojnë se si ndihen, pasi rrallë i shprehin ndjenjat e tyre. Kjo do të thotë se personi tjetër do ta ketë të vështirë ta kuptojë. Nëse doni të kuptoni se si ndihen, bëni kujdes nëse ju shikojnë në sy dhe përpiqen të jenë pranë jush gjatë gjithë kohës.

Luani

Shenjat e zjarrit nuk fshihen lehtë ose shprehen në mënyra të paqarta. Pra, nëse ju pëlqen një Luan, ai do t’ju tregojë drejtpërdrejt, pasi atij i pëlqen të bëjë lëvizjen e parë. Nëse e keni të vështirë të kuptoni saktësisht se çfarë po ndodh, vini re nëse ai mburret më shumë apo i kushton më shumë rëndësi pamjes së tij, pasi i pëlqen të tregojë versionin më të mirë të vetes.

Virgjëresha

Virgjëreshat e dinë vlerën e metodës dhe programit. Ata do të regjistrojnë rutinën tuaj dhe do të bëjnë lëvizje të vogla për t’ua lehtësuar jetën e përditshme, pa e kërkuar as atë. Ata e kanë të vështirë të bëjnë lëvizjen e parë dhe ka shumë të ngjarë t’ju kërkojnë të jeni në një grup me më shumë njerëz për t’ju njohur më mirë.

Peshorja

Dashuria është shumë e rëndësishme për Peshoren, të cilët e dinë se çfarë duan nga një lidhje. Nëse lëvizjet e tyre duken fëminore apo të çuditshme, mbani mend se ata zakonisht imitojnë sjelljen e personit për të cilin kujdesen, në mënyrë që të balancojnë ndjenjat dhe reagimet e tyre. Për shkak se ata e duan ekuilibrin, ata duan që ju të bëni të njëjtën përpjekje si ata.

Akrepi

I pasionuar, intensiv dhe besnik. Këto janë karakteristikat e Akrepëve në një marrëdhënie. Megjithatë, kur bëhet fjalë për një përplasje, ata i mbajnë letrat e tyre të mbyllura. Mund të duken të largët, por gjithçka që bëjnë është të distancohen për t’ju njohur më mirë. Bisedat do të nisin, por ata vështirë se do të bëjnë lëvizjen e parë, ndaj mbani parasysh këtë.

Shigjetari

Pavarësia e kësaj shenje mund ta vështirësojë kontaktin e parë. Nëse një Shigjetar ju fton në një nga udhëtimet ose eksplorimet e tij, atëherë patjetër që do t’i pëlqejë. E njëjta gjë është e vërtetë nëse shpesh ju ngacmojnë dhe qeshin, sepse ata duan që njerëzit për të cilët interesohen të argëtohen aq shumë sa ata. Me kalimin e kohës, ata do të shprehin ndjenjat e tyre.

Bricjapi

Ashtu si shumica e shenjave të Tokës, Bricjapët gradualisht do t’i afrohen personit për të cilin janë të interesuar. Ata janë të disiplinuar dhe të përmbajtur, ndërkohë që i japin përparësi marrëdhënieve vetëm kur ndihen të suksesshëm në karrierë. Pra, kontaktet e tyre ndërpersonale nuk janë lojë. Ata duan të bëjnë përshtypje dhe të impresionohen, prandaj sigurohuni që ta dinë se sa të rëndësishëm janë për ju.

Ujori

Ujori janë fluturat sociale të zodiakut dhe e konsiderojnë ciklin e tyre shoqëror shumë të rëndësishëm. Nëse ju bëjnë pjesë, atëherë me siguri do të thotë se ju keni zgjuar interesin e tyre. Zakonisht, ata janë të relaksuar, por nëse vëreni një sjellje më të veçantë, si ngacmimet, shakatë, kërcitjet, atëherë dijeni se ata janë afër përkëdheljes së tyre.

Peshqit

Natyra romantike dhe ëndërrimtare, është e vështirë të dallosh kur Peshqit janë duke flirtuar me personin për të cilin janë të interesuar. Ata janë mjaft të turpshëm dhe do të përpiqen të kalojnë sa më shumë kohë me ju. Mos hezitoni t’i kërkoni të dalin në një takim, pasi ka të ngjarë që ata tashmë e ëndërrojnë atë./albeu.com/


Shtuar 6.11.2021 16:01