Si në filmin e njohur, qeni pret jashtë derës së shtëpisë për pronarin e vdekur (FOTO LAJM))

Imazhe të trishta vijnë nga Kreta, ku një qen qëndron para derës së shtëpisë, ku pronari i tij është vrarë.

Qeni, siç deklaruan fqinjët e viktimës së krimit të rëndë, ishte i vetmi shoqërues i 53-vjeçarit që u gjet i pajetë, i lidhur dhe me me gojën të lidhur në shtëpinë e tij nga policia.

Punonjësit e policisë ndodhen në shtëpi dhe mbledhin po prova që do t’i ndihmojnë për të arritur në gjurmët e autorit apo autorëve të krimit të rëndë.

Qeni, siç shihet edhe në pamjet e Creta24, qëndron jashtë derës vazhdimisht shumë e kragasojnë me qenin Hachiko në filmin “A dog’s tale”. Herë shikon drejt rrugës, herë brenda shtëpisë, sikur pret që të shfaqet sërish 53-vjeçari që u kujdes për të. /albeu.com


Shtuar 16.01.2023 14:10