Si në filma! Shqiptari qëllon me breshëri mbi policët në Greqi, plagoset efektivi (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një shqiptar dyshohet se është përplasur me armë zjarri me një grup efektivët policie. Ngjarja është regjistruar mëngjesin e sotëm në qendër të Athinës.

Mediat greke raportojnë se efektivët e policisë që ishin me motor i kanë bërë shenjë makinës ku ndodhej shqiptari që të ndalonte, por ai nuk është bindur.

Jo vetëm kaq, por shqiptari ka nxjerrë armën dhe ka nisur të qëllojë drejt efektivëve. Policët janë kundërpërgjigjur dhe për pasojë një efektiv ka mbetur i plagosur bashkë me shqiptarin që nisi sulimn me armë zjarri.

Të dy janë dërguar në spital ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Ende nuk dihet identiteti i shqiptari që shkaktoi këtë panik në qendër të Athinës.  /albeu.com/

 


Shtuar 8.10.2021 09:34