“Si e ke…?”, del VIDEOJA tjetër e Safet Gjicit me vajzën: Detajet, çfarë u tha pas seksit në zyrë

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një video tjetër të Safet Gjicit me Alma Kaçin.

Gjatë bisedës së zhvilluar në zyrë, fill pas seksit që u filmua me kamera të fshehtë, Alma i kërkon Gjicit edhe ta ndihmojë për një projekt që ka ajo për qentë endacakë.

Siç duket nga videoja dhe çfarë flitet aty, nuk bëhet fjalë për një marrëdhënie intime spontane mes të dyve, por që Gjicit po i kërkohen lehtësira në përmbylljen e një projekti nga Alma kundrejt shërbimeve në natyrë, siç është seksi oral në zyrë.

Kjo rrethanë e komplikon edhe më tej gjendjen e Gjicit përballë SPAK, pasi tashmë mund të akuzohet edhe për “shpërdorim detyre” madje edhe “korrupsion” nëse zbulohet se është kryer kjo vepër penale.

Postimi i Artan Hoxhës:

Epo t’a humbesh “pashallekun” e Kukesit, pasi e ke “paguar me flori”, për nje tender ordiner te “kastrimit dhe sterilizimit te qeneve te rruges”, vetem Padishaut tone mund t’i beje vaki…

Gjithsesi, “çfare ke mbjelle do te korresh”, thote populli.

Mardhenia mes ish-kryebashkiakut te Kukesit Safet Gjici dhe vajzes A.K. nuk ishte thjeshte nje çeshtje flirti, por preludi i nje afere biznesi…

Tentativa per ta mbuluar te verteten edhe tre dite ps publikimit te videos tashme eshte e dukshme.

Ne te vertete, nuk eshte vetem nje shkelje etike e zyrtarit me te larte lokal te zgjedhur me votat e popullit, por nje afer e paster korrupsioni per te perfituar nga parate e taksapaguesve te varfer shqiptare.

Biseda e ish-kryebashkiakut te Kukesit, Safet Gjici, me vajzen e prezantuar si Alma Tafa, perfaqesuese e nje kompanie per kastrimin dhe sterilizimin e qenve te rruges, ne zyren e bashkise vetem nje minute pas kryerjes se mardhenies intime mes tyre, tregon pikerisht kete gje, afern korruptive.

Vajza kerkon nje mundesi punesimi ose ndihmen e kryetarit te bashkise per projektin e kastrimit dhe sterilizimit te qeneve te rruges.

Madje ajo i thote se keto para, Gjici nuk do t’i paguaje nga xhepi, por nga buxheti i bashkise.

Gjici pasi e degjon vajzen, e miraton oferten e saj dhe i ofron gjithe mbeshtetjen e tij, duke i vene ne dispozicion stafin e bashkise.

Madje i sugjeron edhe menyren sesi ky projekt do te miratohet ne keshillin bashkiak, per te mos patur probleme dhe per te qene ne rregull me ligjin.
Gjici therret ne zyre nenkryetarin e bashkise Granit Gjana dhe e urdheron te ndihmoje vajzen duke ndjekur proceduren per dokumentacionin e projektit.
Me poshte video e Gjicit dhe vajzes, ku bisedojne per te perfituar projektin e kastrimit dhe sterilizimit te qeneve te rruges ne Kukes dhe menyren se si ky projekt do te miratohet ne Keshillin Bashkiak…
A.K.: Do me ndihmosh te bej nje rrethim per qente apo jo?!
Eeee na sajo ndonje pune ketu re, te vi te marre nje shpi me qira ketu.
Kam dy shkolla.
Shteti do me paguaj, s’do me paguash ti…
Safet Gjici: Per qente?!
A.K.:He?
Safet Gjici: Tani.
Do shkosh, do ta therrasim kete qe merret me keto punet e qenve.
Do t’ia lesh ato…
A.K.:Letrat, po.
Safet Gjici:Se si i ke, se duhet kalu me vendim keshilli kjo e para.
A.K.:Se kam gjetur gjithe ate toke. 400 mije leke te vjetra shkonte thurja me te perdorura.
Safet Gjici: Po mire se nuk eshte problemi aty, problemi eshte qe, ne si do ta kryejme proçeduren, qe gjithe qente e rruges qe marrim ketu t’i sjellim atje dhe si shkon, sa shkon situacioni, preventivi, njeren tjetren…
A.K.: I kam me projekt te tera.
Safet Gjici: Me projekt??!! Tani ta therras une kete edhe shko ti aty te…
A.K.: Eshte ketu te bashkia??
Videon e plote do ta ndiqni sot pasdite në kanalin e YouTube te Xhungel nga Artan Hoxha…


Shtuar 19.06.2023 14:54