Shuhet në moshën 88-vjeçare “mbreti” i modës

Ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare stilisti dhe projektuesi i parfumeve, bizhuterive dhe shumë veshjesh të markave të ndryshme të njohura botërisht si Dior dhe Balenciaga.

Në moshën 32-vjeçare Paco Rabanne paraqiti koleksionin e tij prej letre, plastike dhe metali, në Paris.

Ai mori vëmendjen e të gjithë shtypit botëror. Në moshën 34-vjeçare, ai krijoi shtëpinë e tij të modës.

/albeu.com/