Shkolla kthehet në arenë boksi në Korçë, dy nxënës përfundojnë në spital

Tre nxënës janë konlfiktuar në një shkollë në qytetin e Korçës, ku për pasojë kanë marrë disa dëmtime fizike.

Dy prej tyre ndodhen në spital dhe po marrin mjekim, ndërsa autori i dyshuar i cili ka disa dëmtime të lehta është në ambientet e komisariatit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Mesditën e sotme, jemi njoftuar se në lagjen nr. 17, Korçë, në ambientet e një shkolle të mesme, janë përfshirë në një konflikt tre nxënës, të cilët për pasojë kanë marrë dëmtime fizike. Dy prej tyre, aktualisht po marrin mjekim në Spitalin e Korçës dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i ngjarjes, (me dëmtime të lehta) ndodhet në ambientet e Komisariatit, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Shtuar 29.03.2022 12:47