Shkoi në Britani për të studiuar por u kthye në shpërndarës “mielli”, dënohet me 3 vite burg i riu shqiptar (EMRI-FOTO)

Një i ri shqiptar është dënuar me 3 vite burhg nga gjykata britanike, pasi u dënuam për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas mediave britanike 22-vjeçari Jasin Darsi i cili u arrestua në Londër u dënua me 3 vite burg, pasi akuzohej se shpërndante lëndë narkotike në llogari të një bande shqiptare.

Ai kishte mbërritur në Angli përmes një vize studentore, por më pas kishte thyer lejeqëndrimin dhe kishte nisur “karrierën” në shtëpi bari në Londër, me rezultat përfundimin pas hekurave.

/AlbEu.com/


Shtuar 19.03.2023 17:51